nd, 12 października 2014

Mistrzostwo Świata

Zdrowie na golasa. Blog Aleksandry Kobielak

Właśnie wróciłyśmy z najważniejszych zawodów w tym roku – Mistrzostw Świata w Fitness, które odbyły się 6 października na Słowacji w Brusno-Kupele. Ogromnie lubię te wypady na Mistrzostwa, tę atmosferę, ciche szeptania dzieci, stres zawieszony w powietrzu, ekscytację na coś nowego i chęć przygody. Moja gdańska grupa Akademii Fitness Sportowego jest bardzo zdyscyplinowana.

Starsze dziewczyny pomagają młodszym, a każda z nas ma listę określonych obowiązków. Jest to dla nas czas skupienia i dobrej organizacji. O układy fitness raczej się nie martwimy, jesteśmy przygotowane.

Wieczór przed zawodami zawsze omawiamy szczegółowo detale i mamy kolorowy zawrót głowy. Makijaże, włosy, loki, kostiumy, a hotelowy korytarz pełen jest akrobacji stworzonych z dzieci. Na scenie spotykamy się z innymi klubami i tworzymy jeden wspólny klub – Polskę. Zawodniczki uczą się od siebie nawzajem, powstają nowe przyjaźnie. Potem spotykamy się na arenie kraju i znów walczymy między sobą. Mam wrażenie, że te wyjazdy są kluczem mojej Akademii na sukces.

Ogromne emocje, które temu towarzyszą, a także sportowe zasady fair play, które nie zawsze występują w codziennym życiu kształtują tutaj osobowość. Szybka nauka dyscypliny, odpowiedzialności za samego siebie, pokonywania stresu, współpracy, i świadomości, że ktoś może być lepszy. Z wygrywaniem natomiast jest dość prosta sprawa. Pedagogicznie czy wychowawczo niewiele trzeba robić, bo wszyscy są zadowoleni. Czasami niektórzy twierdzą, że można usiąść na tzw. Laurach, które w sporcie okazują się zgubne. Pozostanie na tym samym poziomie przy mijającym czasie nie jest wieńcem sukcesu.

Wdzięczna jestem za to, że w moim Świecie Fitness są dorosłe osoby, tak samo zakręcone i szybkie jak ja. Bez nich sama nie dotarłabym do tej mety, którą są Mistrzostwa. Efekt Końcowy: 8 złotych medali, 1 srebrny i 3 brązowe na 15 zawodniczek : )

IMG 2573

IMG 2575

NIKOLA SZYDŁOWSKA 2

WFF 2014 DUETY

WFF 2014 DUETY 2

WFF 2014 world 4

Aleksandra Kobielak

...przelotne myśli...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież