pon, 28 lipca 2014

Czy ambasador ma rację?

Okiem rewolucjonisty. Blog Jerzego Borowczaka
Czy ambasador ma rację? źródło: wikipedia

Wieloletni ambasador Polski w ZSRR i Rosji Stanisław Ciosek ostrzega "świat jeszcze zatęskni za Władymirem Putinem". Dziś w Rosji ścierają się dwie opcje, twarda i biznesowa.

 

Zwolennicy twardej chcą odizolować Rosję od zachodu. Uważają, że Rosja może być samowystarczalna, a nałożone sankcje przez "Wolny Świat" są im jak najbardziej na rękę. Wykorzystują to prowadząc swą propagandę na rzecz izolacji. Opcja biznesowa to oligarchowie, którzy wiedzą, że Rosja nie poradzi sobie bez nowoczesnych zachodnich technologii, przez co oni stracą miliardy i być może domy i wille zbudowane na lazurowym wybrzeżu.

 

Dziś trudno prorokować, która opcja zwycięży i po której opowie się Władymir Putin. Miejmy nadzieję, że nie zwyciężą zwolennicy izolacji Rosji od Europy. Cofnęło by to nas do zimnej wojny lat 60-tych. Dziś stawiane jest pytanie, czy należy negocjować z bandytą Putinem?

Jestem przekonany, że w sytuacji tak podzielonej Europy, trzeba negocjować i próbować przyciągnąć Rosję do Europy, bo inaczej francuskie i brytyjskie uzbrojenie sprzedawane Rosji może być użyte przeciw Polsce.     

Więcej w tej kategorii: « Tragiczny lot MH-17 TKM »

Komentarze   

0 # profile1131 2018-10-27 16:05
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

korowki.ru/.../...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież