czw, 08 października 2015

Załamana rzeczywistość - cz.I

Okiem rewolucjonisty. Blog Jerzego Borowczaka
Załamana rzeczywistość - cz.I fotosejm.pl

W ostatnich tygodniach rozliczałem się w kolejnych czterech odcinkach, przed moimi wyborcami i całym społeczeństwem z mojej służby jako poseł na Sejm RP w minionych czterech latach. Dzisiaj chciałbym bardzo wyraziście przypomnieć fundamentalne dokonania naszej koalicji PO-PSL, podkreślam koalicji a nie samodzielnych rządów PO, ponieważ takiego mandatu nie otrzymaliśmy. Chcę na początku przypomnieć coś najważniejszego, co się wydarzyło w skali globalnej w 2008 roku i na co nikt w Polsce nie miał najmniejszego wpływu.

Mam na myśli wielki, globalny kryzys finansowy, największy od lat 30-tych ub. wieku. Nie mieliśmy wpływu aby powstrzymać świat przed tym kryzysem, ale mieliśmy pomysł i determinację, aby uchronić Polskę i Polaków od katastrofalnego wpływu tego globalnego kryzysu na naszą gospodarkę, a co za tym idzie na codzienne życie Polaków.

Musimy przyjąć do wiadomości, że tylko trzy kraje na świecie, z rodziny państw demokratycznych, uchroniły się od recesji w wyniku tego krachu, który miał początek w USA, a był współtworzony przez nierozsądne decyzje rządzących, w wielu krajach świata, a nie jak się powszechnie uważa, że w wyniku rzekomej chciwości kapitalistów. Taka interpretacja to bajka powtarzana, przez różnej maści lewactwo i nacjonalistycznych socjalistów. Te trzy kraje, to Australia, Izrael i POLSKA. Ta ochrona Polskiej gospodarki i Polaków przed recesją, nie spadła z nieba jako Bożonarodzeniowa gwiazdka.

Owszem, byli fałszywi święci Mikołajowie w Polsce, którzy podpowiadali rządowi Donalda Tuska, aby zwiększyć deficyt o następne 40 miliardów zł. Proponował to PiS. Natomiast ówczesny prezydent Lech Kaczyński proponował, aby rząd zdecydował się na obniżenie stawki VAT o 4 punkty procentowe, co spowodowałoby ubytek w kasie państwa o kolejne 20 mld zł. Natomiast rząd zamiast drukować puste pieniądze bez pokrycia, zdecydował o natychmiastowym cięciu wydatków o 20 mld zł. Łatwo policzyć, że uchroniono Polskę przed zwiększeniem deficytu o 80 mld zł. Gdyby nie ta decyzja, nasza gospodarka wpadłaby w korkociąg recesji z deficytem ponad 20% i do dzisiaj nie wyszlibyśmy z tego upadku.

Decyzje rządu okazały się zbawienne. Podczas gdy inne kraje zwiększały deficyt i odnotowywały przez kolejne lata recesję na poziomie 5 – 10% spadku PKB, Polska zachowała przez cały ten dramatyczny okres dla świata, dodatni wzrost gospodarczy. To ta decyzja umożliwiła rozwój i powstanie dodatkowych dwóch milionów miejsc pracy. To ta decyzja rządu Donalda Tuska spowodowała, że w minionych 8 latach rządów kolacji PO-PSL, Polska odnotowała ponad 24 procentowy wzrost gospodarki, podczas gdy w pozostałych krajach UE średni wzrost w tym okresie wyniósł zaledwie 0,6%.

To są fakty zapomniane i zakłamywane, ale to te fakty pozwoliły na rozwój kraju, na wspomniane dwa miliony miejsc pracy, na wzrost dochodów, o czym będę szczegółowo pisał w następnych odcinkach, aby odkłamać ten fałsz, powtarzany po tysiąckroć przez opozycję, która poza kłamstwem nie ma nic do zaoferowania na przyszłość Polsce i Polakom.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież