czw, 10 lipca 2014

Z pamiętnika mojej dwuipółletniej córki

TriMama. Blog Natalii Wodyńskiej-Stosik

Drogi pamiętniku! Hurra! Znalazłam aplikację, która zamienia słowa dwuipółlatki, na tekst w komputerze! Mama ostatnio ma tyle na głowie, że nawet nie ma czasu pisać. Dlatego pomyślałam, że ja coś napiszę i wszystko Wam opowiem.

1. Ale dziś się działo. Moja mama uwielbia kiedy maluję, ostatnio jak namalowałam księżniczkę, która je lody czekoladowe to widziałam, że jej się naprawdę podoba. Namalowałam na ścianie bo tak jest wygodniej. Nie rozumiem dlaczego mama i tata każą nam rysować na kartkach. Mama i tata zawsze się dziwią, że mam brudne ręce - a ja się pytam, gdzie tu sprawiedliwość? Kiedy mama maluje paznokcie, to nikt nie każe jej tego od razu czyścić, tylko chodzi z takimi przez kilka dni!

2. Uwielbiam kiedy mama pisze bloga, a tata patrzy jej przez ramię, bo wtedy wreszcie nikt nie chce się ze mną bawić i mam czas dla siebie. Dziś ugotowałam zupę z wody i papieru toaletowego. Dużo zupy bo to dla Tobiego (psa sąsiada), który mieszka obok i nigdy na mnie nie szczeka. Tobi jest duży, więc musiałam zużyć dwie rolki papieru i całą wodę do kwiatów. Myślę, że Tobi się ucieszy. Mnie nie bardzo ta zupa smakowała....

3. Czasami nie rozumiem, o co chodzi mamie i tacie. Chciałam zobaczyć czy Ania ma twardą głowę. Przecież w przedszkolu Franuś cały czas nas klepie po głowie i nikt nie robi z tego awantury (no może czasem Pani Aga). Więc jak sprawdziłam czy Ania też się umie bawić w puk puk, to mama i tata nie zrozumieli o co mi chodzi. Dorośli za mało pukają się w głowę.

4. Jedzenie….temat rzeka! Czy naprawdę jedzenie zupy marchewkowej jest lepsze od jedzenia ciasteczek i lodów? Ale ja znalazłam sposób na niejedzenie tego pomarańczowego obrzydlistwa. W przedszkolu szybko ją zwymiotowałam. Słyszałam potem jak Pani Aga rozmawia z mama " Marysia chyba źle się czuje, zwymiotowała cały obiad”. Jaki cały? Po prostu zupkę marchewkową. Surowe marchewki to co innego.

5. W domu mamy problem z określeniem własności niektórych rzeczy! Nie rozumiem dlaczego mama zawsze mi zabiera mojego ipada. Ona chyba myśli, że jest jej. Ale ja sobie go sobie pierwsza zarezerwowałam. I teraz sobie jeszcze zarezerwuję telewizor. Mama i tata myślą, że mogą się bawić moim pilotem. Śmieszne! Chyba wiadomo, że Klub Myszki Miki jest ważniejszy niż jakieś tam mistrzostwa w piłce nożnej!

6. Nie wiem, ale z mamą i tatą jest coś nie tak. Oni baaarrdzo wolno chodzą. Tylko czasem, jak założą takie inne buty, to dopiero chodzą normalnie, czyli szybko. I potem nawet podskakują. Ja zawsze będę biegać i skakać. Wolno = nudno!

7. Nie wiem czy nie popełniłam życiowego błędu, kiedy powiedziałam, że już nie chcę używać pieluch. Mama i tata teraz prześladują mnie wiecznymi pytaniami: "Mania, chcesz siusiu?" Ciekawe dlaczego tata nie pyta mamy albo mama taty. I Ani też nikt nie pyta. Chyba zacznę używać pieluch na nowo. Będę miała święty spokój.

8. Jak będę duża to będę czarować. To fajne, bo można sobie wyczarować co się chce: nawet lody i psa. Nie rozumiem dlaczego mama i tata tego nie robią. Dorośli są czasem tacy dziwni. Pomyślę, może im też coś wyczaruję. Może Adasia? Albo czterech Adasiów. Mama i tata się ucieszą. PS - przyznaję, tata trochę potrafi czarować – ostatnio włożył rożne dziwne rzeczy (marchewki, buraczki, pomarańcze, innych to nawet nazw nie znam!) do takiej maszyny, a za chwilę wyjął z niej pyszny soczek! Takie czary to ja lubię.

9. Mama i tata zbierają takie fajne żółte kółka. One nazywają się medale i wiszą u mam i taty w pokoju. Zawsze je dostają kiedy zakładają te buty do biegania. Mamie to chyba czasem jest smutno, bo widziałam jak płakała jak tacie kiedyś zakładali na szyję ten medal. Postanowiłam, że załatwię mamie jeszcze jeden! Rodzice zapisali mnie na zawody, wprawdzie mam 2,5 roku, a one były dla trzy i czterolatków, ale co tam. Nazywały się Triathlon na raty. Triathlon? Aaa, wszystko o nim wiem bo mama i tata cały czas o nim gadają. No więc pobiegłam na 100m, muszę powiedzieć, że było łatwo. Dostałam medal. Jednak zmieniłam zdanie i nie oddam go mamie – ten zatrzymam dla siebie. Tata już przesunął swoje medale i zrobił miejsce na moje! Żeby jeszcze tylko Ania nauczyła się chodzić, to będziemy razem trenować. Może zapiszemy się na prawdziwy triathlon za rok. Pomyślę o tym…

Natalia Wodyńska-Stosik

Nie trzeba być idealnym, wystarczy dać z siebie wszystko...

"Not to be perfect per se, but just to be the best that I can be" Chrissie Wellington

Komentarze   

0 # candy sim 2017-09-13 06:28 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # animal jam 2017-06-30 06:48
The article you have shared here very good. This is really interesting information for me. Thanks for sharing!
http://.hotmailsign-login.com/
hotmailsign-login.com/.../
freehotmail.info/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Kul 2017-05-26 05:19
Nice Post with information regarding great use! The ways you have illustrated the information is impressive. Thanks!
freehotmail.info - hotmail email login
hotmail-account-login.com - hotmail account login
gmailsignup.in - gmail sign up
hotmail-account-login.com/.../ - hotmail sign up
hotmail-account-login.com/.../ - hotmail login
gmailsignup.in/.../ - gmail login
gmailsignup.in/.../ - gmail log out
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Sal 2017-03-31 20:30
El programa Medicine se desarrolla a lo largo
de four años y está compuesto por ninety two unidades que se ocupan de todas las áreas de
la medicina, estructuradas en sistemas, aparatos especialidades.


Look at my website - leki na potencje w aptekach (e-porownaniesu plementow.top: e-porownaniesuplementow.top/.. ./...)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Alanna 2016-12-07 14:38
Dobrze napisane, szkoda, że tak krótko, bo można by temat
rozwinąć nieco

Also visit my website: sprawdź (men-log.pl: www.men-log.pl/kat,3/)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
+1 # Ciocia busia 2014-07-13 22:18
Patrzcie no jakie to sprytne przemyślenia kotłują się w tej mądrej główce - przy takiej dziewczynie wszystkiemu dacie radę
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
+1 # malgorzata 2014-07-11 22:45
malgorzata Mania pisze pamietnik razem z trolami w skalistym miejscu , Mania zapewni Ci lekki bieg -posypie pachnace jasminy,bedzies z plynela to poda Ci swoja kamizelke. a jak nacisniesz pedaly to te dobre trole Cie pociagna.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież