nd, 29 listopada 2015

Gdańsk (1/3) – prolog

Z wąsem przez świat. Blog Piotra Markiewicza

Kiedy w lipcu kupowałem bilety na ten wyjazd miał to być zwykły urlop, jakim się raczę co pół roku - zwyczajny weekend z dala od pracy i codzienności. Nie przewidywałem, iż będzie to jedna z ciekawszych przygód w moim życiu, wyjazd intensywny i wypełniony po brzegi zajęciami.
A - mały skrót myślowy, którego będę używał w poniższym wpisie - można się domyślić, ale po co?? RG - oczywiście Radio Gdańsk.
W momencie rezerwacji miejsc na lot nawet nie miałem jeszcze bloga (gdziekolwiek), choć marzyłem by być osobiście w radiu, od którego jestem uzależniony (każdemu życzę takich słabości).
Czas pokazał, że marzenia są po to, by je realizować - jak się okazało, szybciej niż bym tego sobie życzył.


Nie będzie to długi wpis, bo już równolegle pracuje nad "Gdańsk (2/3) - zabytkowo i nie tylko".
Bardziej w tym wpisie, chciałbym polecić audycje z moją obecnością, oraz podziękować wspaniałym osobom, które mogłem osobiście spotkać (tym wymienionym i nie wymienionym - bo lista jest jednak spora).
Kamilowi Wicikowi za gorące przyjęcie w radiu podczas piątkowej wizyty i rozmowę przy herbatce - gdyby nie Ty, chyba bym wyleciał za drzwi, bo pan ochroniarz na początku nie był zbyt przyjaźnie nastawiony do mojej wizyty w RG.
Podziękowania dla Pawła Lucińskiego - za poświęcenie resztek głosu na rozmowę. Biedny zszedł chrypiący i zmęczony z anteny a tu ja.

Mojemu Dobremu duszkowi podziękowania największe - Beatko (Beata Szewczyk) nikt jak ty nie umie dodać otuchy i wlać ciepła w serce, a audycja u Ciebie to naprawdę czysta przyjemność.
Poza tym dzięki Beatce będzie dość ciekawy wpis opatrzony zdjęciami czyli "Gdańsk (3/3) radiowo w kuchni i od kuchni".
Basi Kopaczewskiej - realizatorowi naszej sobotniej audycji, oraz mojemu przewodnikowi po meandrach reżyserki. Bezcenne chwile w obecności wspaniałej kobiety realizującej nasze fantastyczne audycje w RG.

Nie śpij, zwiedzaj z radiem Gdańsk

I tak na liście jeszcze zostało 3 osoby - podziękuję chronologicznie.
Pani Madzi Szpiner za zaproszenie na koncert Charlesa Richarda-Hamelina - żałuje bardzo, że nie mogłem osobiście spotkać - ale chyba tak miało być. Mam nadzieję, że jeszcze będzie okazja - bo przez telefon rozmowa wyglądała na mocno pozytywnie zakręconą.
Za to na wolne miejsce nieobecnej Pani Madzi mogłem zaprosić Panią Krysię Stańko - dziękuję za miłą konwersację i towarzystwo. Interesująca osobowość i przepiękny uśmiech, którego żadne zdjęcie nie odda (bo głos tak mile brzmiący można co tydzień w niedzielę usłyszeć na antenie RG).
I na końcu (znów kobieta - ale chronologia, a nie faworyzowanie) - goszcząca mnie w nocnych rozmowach Pani Hania Wilczyńska - Toczko.
Zaskoczeń pozytywnych z obu stron od samego początku było wiele, a serdeczność Pani Hani nie ma sobie równych - plus pani Małgosia Ławnicka i wieczór niedzielny był praktycznie magiczny.
Jeśli ktoś będzie gościł w radiu Gdańsk polecam zapamiętać te osoby, bo spotkanie z nimi zostawia w pamięci niezatarte wrażenia.
Tym sposobem już wam przedstawiłem swoich rozmówców i gospodarzy - nic, czas podać kolejny link i życzę miłego słuchania.

Nocne Rozmowy

Pewnie wpis 2/3 będzie z lekkim poślizgiem - ale jak się miało wolny weekend to niestety nadrabianie zajmuje chwilę...
3/3 będzie radiowo - zobaczycie radio od kuchni i nie tylko :)
Taki mały paradoks - żeby pisać, trzeba podróżować - jak się podróżuje, nie ma czasu na publikacje......
Do napisania

Piotr Markiewicz

Nazywam się Piotr Markiewicz vel Piotr z Anglii - skończyłem 33 lata. Podróżuje, prowadzę dom i hodowlę krewetek ozdobnych z dwoma synami Bolkiem (2 lata) i Piotrem Juniorem (3 lata 5 miesięcy) - ogólnie prowadzimy trochę inny tryb życia niż nasi znajomi - uprawiam ogród, nie mam telewizora i trzymam się jak najdalej od standardów zachowań (w dobrym tego słowa znaczeniu) . Ukończyłem przemyską PWST na kierunku Politologia - specjalizacja Polityka Regionalna - licencjat. Aby być na bieżąco, zapraszam na mojego Facebooka Aby być na bieżąco zapraszam na stronę facebooka https://www.facebook.com/Z-w%C4%85sem-przez-%C5%9Bwiat-486200274872890/

Czytaj więcej: http://markiewicz.radiogdansk.pl/index.php/blogerzy/piotr-markiewicz

 

Nazywam się Piotr Markiewicz vel Piotr z Anglii - skończyłem 33 lata. Podróżuje, prowadzę dom i hodowlę krewetek ozdobnych z dwoma synami Bolkiem (2 lata) i Piotrem Juniorem (3 lata 5 miesięcy) - ogólnie prowadzimy trochę inny tryb życia niż nasi znajomi - uprawiam ogród, nie mam telewizora i trzymam się jak najdalej od standardów zachowań (w dobrym tego słowa znaczeniu) . Ukończyłem przemyską PWST na kierunku Politologia - specjalizacja Polityka Regionalna - licencjat.  Aby być na bieżąco, zapraszam na mojego Facebooka Aby być na bieżąco zapraszam na stronę facebooka https://www.facebook.com/Z-w%C4%85sem-przez-%C5%9Bwiat-486200274872890/

Czytaj więcej: http://markiewicz.radiogdansk.pl/index.php/blogerzy/piotr-markiewicz

Komentarze   

0 # Mellissa 2017-12-02 18:51
Hello there! Would you mind if I share your blog with my
myspace group? There's a lot of folks that I think would really enjoy your content.
Please let me know. Cheers

My blog: Situs Capsa Susun: bdg.square7.ch/.../...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież