wt, 02 września 2014

Potępiam działania Zarządu Klubu RC Lechia Gdańsk

Błogi blog Roberta Biedronia, czyli czego media nie mówią
Potępiam działania Zarządu Klubu RC Lechia Gdańsk źródło: www.facebook.com/RC.Ladies.Lechia.Gdansk

Dotarła do mnie informacja o skandalicznej sytuacji, jaka zaistniała w klubie sportowym Rugby Club Lechia Gdańsk. Sposób, w jaki zostały potraktowane członkinie RC Ladies Lechia Gdańsk przez Zarząd Klubu RC Lechia Gdańsk jest karygodny i godzi w fundamentalne założenia demokracji. Śledziłem informacje w nadziei, że jednak Zarząd zmieni decyzję, jednakże srogo się rozczarowałem.

Drużyna żeńska, mimo licznych sukcesów odniesionych w czasie swojej pięcioletniej działalności, mogła liczyć na zaledwie symboliczne wsparcie Zarządu. Członkinie klubu samodzielnie finansowały wyjazdy, sportowy ekwipunek oraz inne rzeczy, które były w pełni zagwarantowane drużynie męskiej. W przeciwieństwie do kolegów z klubu, swoją pracę wykonywały nieodpłatnie, nie miały zagwarantowanej opieki rehabilitanta ani dostępu do ubezpieczeń zdrowotnych oraz społecznych. Napotkane trudności nie przeszkodziły im jednak w czterokrotnym zdobyciu tytułu mistrzyń Polski. W czerwcu 2014 roku zawodniczki postanowiły aplikować o Stypendium Sportowe Prezydenta Miasta Gdańska, jednak ich starania zostały ukrócone przez Zarząd Klubu, który najpierw bezprawnie uniemożliwił złożenie wniosku, a następnie rozwiązał drużynę.

Cieszę się, że sprawą zainteresowały się organizacje pozarządowe, które wystosowały do władz klubu list, w którym wspierają zawodniczki w ich staraniach o równe traktowanie. Nie zmienia to jednak faktu, że nad brakiem równego traktowania w sporcie ubolewam. Nie znajduję żadnego uzasadnienia takiego postępowania i nie umiem znaleźć powodu, dla którego mistrzowska drużyna kobieca jest rozwiązywana, by trenować mogli mężczyźni.

W pełni popieram działania na rzecz równego traktowania zawodniczek RC Ladies Lechia. Niedopuszczalnym jest, by dyskryminacja ze względu na płeć miała miejsce w demokratycznym państwie, w mieście, które uznaje się za kolebkę polskiej demokracji. Postawa Zarządu Klubu RC Lechia Gdańsk zasługuje na potępienie. Mam nadzieję, że Zarząd otrzeźwieje i odwoła swoją decyzję o likwidacji drużyny, a w budżecie miasta znajdą się pieniądze na to, by zawodniczki mogły trenować na tych samych warunkach, co ich koledzy i zdobędą kolejne mistrzostwo Polski.

Robert Biedroń

Piszę o tym, czego w mediach nie usłyszysz...

Komentarze   

0 # Miquel 2017-06-23 19:34
Seriously....su ch a good internet site.

please click the up
coming website page: masb.ca/forum/user-8886.html - secret info: moy-makeup.ru/.../14129.html - here.: theokschool.com/.../ - this page: y96533ck.beget.tech/.../... - More hints: gamesnovel.com/.../damarishetr - visit this hyperlink: community.runanempire.com/.../ ... - [url=http://dis easessolutions. com/?option=com _k2 boisson pour maigrir: www.aracne.biz/.../
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Ashlee 2017-06-22 12:11
Incredibly user friendly site. Immense info readily available on couple of clicks
on.

find out this here: onlinedog-games.net/.../... - try these guys: www.clanipedia.com/.../ - simply click the up coming document: forum.mmmnigeriaonline.com/... /... -
read what he
said: housyng.com/user/profile/2806 - [url=http://bbs .tjc1.com/home. php?mod=space vinaigre
de cidre pour maigrir: mootin.com/.../...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Micki 2017-06-18 09:13 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # ad 2014-09-05 18:35
ciekawy pomysł, myślę że zamiast szukać pieniędzy w kasie klubów czy samorządów można wydobyć je z centrali, wystarczy stosowna ustawa. Parlament nie widzi możliwości finansowania sportu a podpowiada żeby to inni robili, prawie jak KRK opływający w forsę nakazuję wiernym dzielić się biblijną jednogroszówką.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież